Concursul Judetean de Matematica "Nicolae Simonide"

Editia a IV a - 06.04.2019

REZULTATE clasa a IV - a

 

NR. CRT. NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI CLASA SCOALA PUNCTAJ
1 Albu Lucian IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti ABSENT
2 Arcan Sara IV Sc. Gimn. "Traian" Pitesti 90
3 Băbeanu Răzvan IV Sc. Gimn."Vintilă Brătianu" Stefanesti 42,5
4 Banu Patrik  IV Lic. Tehn. „Petre Ionescu Muscel” Domnesti 100
5 Barbu Matei  IV Sc. Gimn. "Mircea Eliade" Pitesti 80
6 Blaga Stefan IV Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti ABSENT
7 Bobe Andi IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 95
8 Bobirla Davide IV CN "Vlaicu Voda" Curtea de Arges 100
9 Burcea Andrei IV Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 92
10 Buzoianu Stefan IV Sc. Gimn. "Liviu Rebreanu" Mioveni 72,5
11 Caloianu Bianca IV Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 45
12 Ciolan Lucas  IV Sc. Gimn. "Marin Preda" Pitesti 55
13 Cucianu David IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 70
14 Deaconescu Miruna IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 77,5
15 Diaconu Victor  IV Sc. Gimn. "Marin Preda" Pitesti 100
16 Dumitrescu Ionut IV Sc. Gimn. "D. Radulescu" Oarja 100
17 Dumitru Andrei IV Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 100
18 Gheorghe Darius IV Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 100
19 Ghilencea Ianis IV Liceul Tehnologic Topoloveni 80
20 Girjavu Daria IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti ABSENT
21 Gutoiu Dennis IV CN "Vlaicu Voda" Curtea de Arges 46
22 Ionescu Ioan Constantin IV Lic. "Iulia Zamfirescu" Mioveni 95
23 Iriminescu Otilia IV Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 95
24 Ivascu Serban-Ionut IV Colegiul Pedagogic "Carol I" Campulung 95
25 Leata Miriam IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 55
26 Lucan Anamaria  IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 67,5
27 Marghidan David IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 100
28 Matei Toma IV Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 95
29 Mirea Ioana IV Sc. Gimn."Vintilă Brătianu" Stefanesti 60
30 Patru Rares IV Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 100
31 Postelnecu Luca  IV Sc. Gimn. "Mircea Eliade" Pitesti 60
32 Preoteasa Stefan IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti ABSENT
33 Purcarea Tudor IV Sc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 60
34 Radoi Andrei IV Sc. Gimn. "Liviu Rebreanu" Mioveni 95
35 Rizea Maria Bianca IV Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 100
36 Sandu Georgel IV Sc. Gimn. "D. Radulescu" Oarja 100
37 Soare Antonia IV Liceul Tehnologic Topoloveni 65
38 Stanciu Ariana IV Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 45
39 Stoica Justin  IV Lic. Tehn. „Petre Ionescu Muscel” Domnesti 100
40 Teodorescu Eric IV Sc. Gimn. "I.L.Caragiale" Pitesti 95
41 Topala Radu IV Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 72,5
42 Vlad Andreea IV Liceul Tehnologic Topoloveni 57,5

 DIRECTOR,

Prof. STEFAN ION

 

Concursul Judetean de Matematica "Nicolae Simonide"

Editia a IV a - 06.04.2019

REZULTATE clasa a II - a

 

NR. CRT. NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI CLASA SCOALA PUNCTAJ
1 Amza Raisa II Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 82
2 Andrei David II Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti 44
3 Angelescu Georgiana  II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti ABSENT
4 Anghel Silviu II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 95
5 Apostolescu  Stefan II Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 84
6 Barbu Ovidiu II Sc. Gimn. "Traian" Pitesti 67
7 Barbulescu Vlad Andrei II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 69
8 Barloiu Alexandru  II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 59
9 Barzoi Aniela II Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 67
10 Bivolu Ana II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 100
11 Blaga Diana II Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 89
12 Bobe Ada II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 58
13 Bodea Patrik  II Sc. Gimn. "Mircea Eliade" Pitesti 65
14 Bostina Albert Ioan II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 95
15 Botezatu Daniela  II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 100
16 Braileanu Antonia II Lic. Tehn. Nr.1 Maracineni 58
17 Branza Mihnea  II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 74
18 Bucur Isac II Sc. Gimn. "Nanu Muscel" Campulung 74
19 Budurusi Darius II Sc. Gimn. "Liviu Rebreanu" Mioveni 81
20 Buiculescu Maria  II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 71
21 Caldararu Matei   II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 81
22 Calderaru David  II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 75
23 Calin Istrate Maria II Sc. Gimn. "I.L.Caragiale" Pitesti 90
24 Catulescu Eric Andrei  II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 83
25 Ciobanu Clara II Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti 47
26 Ciocanea Luca II Sc. Gimn. "Liviu Rebreanu" Mioveni 87
27 Ciurea Rebeca II Sc. Gimn. "Traian" Pitesti 95
28 Cojocaru Anastasia II Sc. Gimn. "Nanu Muscel" Campulung 82
29 Copoeru Ungureanu Daniel Adrian  II Sc. Gimn. "Nanu Muscel" Campulung 90
30 Corbescu Dennis II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 58
31 Danalache  Bianca-Elena II Lic. "Iulia Zamfirescu" Mioveni 90
32 Didita Flavius Valentin II Sc. Gimn. "Liviu Rebreanu" Mioveni 62
33 Dima Denis II Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 95
34 Dobra Ianis-Nicolas II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 90
35 Dobrea Gabriela  II Sc. Gimn. "Nicolae Bălcescu"-Struct. Sc. Gimn. Nr. 2 Pitesti 88
36 Dolofan Maria II Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 83
37 Dorobantu Stefan Calin II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 91
38 Druta Dumitrescu Riana II Sc. Gimn. "Traian" Pitesti 86
39 Dubau Daria II Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 95
40 Duca David Stefan  II Sc. Gimn. "T.Vladimirescu"-Struct. Sc. Gimn. Nr. 2 Pitesti 95
41 Dumitrache Clara II Sc. Gimn. "T. Vladimirescu" Pitesti 48
42 Enculescu Ema Gabriela  II Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 86
43 Dumitru Maria II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 33
44 Finca Sophia II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti ABSENT
45 Florea Maya II Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 77
46 Florea Sebastian Andrei  II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 86
47 Florescu Luca II Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 88
48 Gainusa Daria  II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 65
49 Georgescu Samira  II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 48
50 Ghimpu Andreea II Sc. Gimn. "I.L.Caragiale" Pitesti 70
51 Haiducu Andrei- Vlad II Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 90
52 Ilie Alexandra II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 61
53 Ion Filip-Gabriel II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 90
54 Ionescu Eva-Maria II Lic. "Iulia Zamfirescu" Mioveni 56
55 Lepadatu Dragos II Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 79
56 Luca Rares Florian II Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 64
57 Lupu Eduard  II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 72
58 Manolache Maria II Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 61
59 Marica Raluca Elena II Sc. Gimn. "I.L.Caragiale" Pitesti 74
60 Matei Nicoleta   II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 78
61 Mitu Matei Mihai  II Sc. Gimn. "Nanu Muscel" Campulung 86
62 Miu Anelisse II Sc. Gimn. "Nicolae Bălcescu"-Struct. Sc. Gimn. Nr. 2 Pitesti 62
63 Neagu Andrei Gabriel II Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 86
64 Neagu George Ianis  II Sc. Gimn. "Radu cel Mare" Bogati 90
65 Necsoi Filip II Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti ABSENT
66 Nicolae Alexia II Lic. Tehn. Nr.1 Maracineni 80
67 Nicolae Mario Alexandru II Sc. Gimn. "Liviu Rebreanu" Mioveni 73
68 Oana Teodor II Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 87
69 Oprea Iulia Roxana II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 95
70 Pangrate Anastasia II Sc. Gimn. "T. Vladimirescu" Pitesti ABSENT
71 Patrana Andrei Stefan  II Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 50
72 Pătru Rebeca II Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 80
73 Patru Stefan II Sc. Gimn. "T. Vladimirescu" Pitesti 80
74 Paun Vlad Andrei II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 83
75 Petrescu Filip II Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti 69
76 Radu Matei Mihai II Sc. Gimn. "I.L.Caragiale" Pitesti 91
77 Raducanu Robert II Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 70
78 Sandu Stefan II Sc. Gimn. "Mircea Eliade" Pitesti 95
79 Serbanescu Stefan Mihai II Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 68
80 Sisu Alexia II Sc. Gimn. "Nicolae Bălcescu"-Struct. Sc. Gimn. Nr. 2 Pitesti 71
81 Stanca Radu Constantin II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 100
82 Stanescu Rares  II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 68
83 Stefan Valentina II Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 95
84 Stefanescu Maria  II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 90
85 Stoica Andra Raisa  II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 96
86 Stoicescu Elena II Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 55
87 Tatarusanu Valentina  II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti ABSENT
88 Teianu Ianis II Sc. Gimn. "Liviu Rebreanu" Mioveni 86
89 Tesileanu Mihai  II Sc. Gimn. "T.Vladimirescu"-Struct. Sc. Gimn. Nr. 2 Pitesti 96
90 Tudor Denis Andrei  II Sc. Gimn. "Nanu Muscel" Campulung 74
91 Tudoran Ionut II Sc. Gimn. "T. Vladimirescu" Pitesti 67
92 Uta Raluca II Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 95
93 Vlad Sara  II Sc. Gimn. "Nicolae Bălcescu"-Struct. Sc. Gimn. Nr. 2 Pitesti 73
94 Voicu Olteanu Albert  II Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 100
95 Vutan Darius Ioan  II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 78
96 Zamfir Patricia  II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 90
97 Mircea Luca Andrei II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 84
98 Pirvu David II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 100
99 Butan Bianca II Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 100
100 Guta Maria II Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 83
101 Paunescu Madalina II Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 69
102 Cristescu Radu II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 79
103 Iancu Ioana II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 87
104 Nicolescu Eliza  II Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 50
105 Gheorghe Razvan II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 88
106 Mihai Ioana II Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 83

DIRECTOR,

Prof. STEFAN ION

 

 

 

Concursul Judetean de Matematica "Nicolae Simonide"

Editia a IV a - 06.04.2019

REZULTATE clasa a III - a

 

NR. CRT. NUMELE SI PRENUMELE ELEVULUI CLASA SCOALA PUNCTAJ
1 Alexe Fabian Andrei  III Sc. Gimn. „T.Vladimirescu”-Struct. Șc. Gimn. Nr. 2 72,5
2 Andrei Ionut III Sc. Gimn. "Adrian Paunescu" Pitesti 60
3 Arman Razvan III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 80
4 Badea Bianca III Sc. Nr. 1 Poiana Lacului 25
5 Barbu Razvan III Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 70
6 Berechet Sebastian III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 80
7 Berevoianu Sara III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti ABSENT
8 Bivolu Emanuel III Sc. Gimn. "Ion Minulescu" Pitesti 80
9 Blanchon Celia  III Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 50
10 Brinzaru Eduard  III Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 65
11 Bunescu Robert III Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 70
12 Cantemir Tudor Mihai III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 70
13 Cismaru Eric III Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 75
14 Ciurariu Mara  III Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 55
15 Coman Sebastian III Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti 70
16 Constantin Stefan Adelin III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 90
17 Cosmescu David III Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 65
18 Craioveanu David III Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 60
19 David Gabriel III Sc. Gimn. "Mircea Eliade" Pitesti 55
20 Dicu Gabriela III Sc. Nr. 1 Poiana Lacului 35
21 Dinca Ianis III Sc. Gimn. "George Toparceanu" Mioveni 90
22 Draghici Miruna III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 40
23 Dragoi Octavian III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 80
24 Dudu Luca Stefan III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 75
25 Dumitrescu David III Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 80
26 Dumitrica Matei III Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 80
27 Dumitru  Ianis III Sc. Gimn. "George Topirceanu" Mioveni 75
28 Duta Stefania  III Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 85
29 Florescu Cosmin  III Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 60
30 Furduescu Matei III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 35
31 Geanta Maria  III Sc. Gimn. "Traian" Pitesti 40
32 Georgescu Andrei III Sc. Gimn. "Adrian Paunescu" Pitesti ABSENT
33 Georgescu Yanis Constantin III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 95
34 Ghita Stefan III Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 60
35 Ghitulescu Mihnea III Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 30
36 Gingu Lavinia III Sc. Gimn. "George Toparceanu" Mioveni 82
37 Gorgoi Maria III Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 65
38 Grigore David III Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 75
39 Grigore Iulia  III Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 70
40 Gubandru Jaqueline III Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 50
41 Hinculov Irina III Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti 55
42 Ion Daria  III Sc. Gimn. "Tudor Vladimirescu" Pitesti 25
43 Ionescu Ana Maria III Sc. Gimn. Cateasca 10
44 Ionila Emma III Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti 52
45 Ionila Paul III Sc. Gimn."Vintila Bratianu" Stefanesti 55
46 Isaila Maia III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 73
47 Ispas Alexandra III Lic. Tehn. Nr.1 Maracineni 60
48 Ivan Victor Stefan  III Sc. Gimn. „T.Vladimirescu”-Struct. Șc. Gimn. Nr. 2 100
49 Marica Alexandru III Sc. Gimn. "Adrian Paunescu" Pitesti 40
50 Micu Cristian III Sc. Gimn. "Mircea Eliade" Pitesti 55
51 Mihaescu Ana Maria III Șc. Gimn. "Matei Basarab" Pitesti 45
52 Moisescu Bianca  III Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 95
53 Moisescu Ioan Teodor III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 90
54 Nae Ianis Stefan III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti ABSENT
55 Nastasie Ilinca III Sc. Gimn. "T. Vladimirescu" Pitesti 60
56 Nicolae Maria Livia  III Liceul de Arte "Dinu Lipatti" Pitesti 30
57 Olaru N. Ionut-Octavian III Sc. Gimn. "Radu cel Mare" Bogați 25
58 Ologeanu Stefan III Sc. Gimn. "I.L.Caragiale" Pitesti 100
59 Pavel Ana-Maria  III Sc. Gimn. "Tudor Vladimirescu" Pitesti 45
60 Perret Esmeralda III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti ABSENT
61 Pica Iulia III Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 53
62 Pitigoi Sebastian Ionut  III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Bradu 25
63 Puscasu Darius  III Sc. Gimn. "Tudor Vladimirescu" Pitesti 90
64 Racareanu Alexandru  III Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 95
65 Radu Elena Bianca III Sc. Gimn. Cateasca 15
66 Radulescu Natalia III Sc. Gimn. "Ion Pillat" Pitesti 45
67 Radulescu Vlad Andrei III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 65
68 Rotaru Bogdan III Sc. Gimn. "T. Vladimirescu" Pitesti 95
69 Serban Andrei III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 42,5
70 Serban Rares III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Pitesti 70
71 Serban-Ungureanu Alexandru III Sc. Gimn. "Nicolae Simonide" Pitesti 40
72 Sirbu Stefania III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 45
73 Soare Maya  III Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 85
74 Staicu M.C. Lorena Stefania III Sc. Gimn. "Radu cel Mare" Bogați 35
75 Stoica Evelyn  III Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 75
76 Stoiuleasa Mihai  III Sc. Gimn. "Al. Davila" Pitesti 75
77 Strimbeanu Ana-Maria III Sc. Gimn. "Adrian Paunescu" Pitesti 40
78 Tiroiu Theodor Alexandru III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Curtea de Arges 95
79 Trandafir Maria III Sc. Gimn. "Mircea cel Batran" Pitesti 100
80 Tudose Bogdan III Sc. Gimn. "Nicolae Iorga" Pitesti 50
81 Vladau David  III Sc. Gimn. "Tudor Vladimirescu" Pitesti 100
82 Vladulescu Maria Iulia  III Liceul de Arte "Dinu Lipatti" Pitesti 35
83 Voinea David  III Sc. Gimn. "Traian" Pitesti 60
84 Zanfir Alexia Maria  III Sc. Gimn. "Mihai Eminescu" Bradu 50

DIRECTOR,

Prof. STEFAN ION

 

PREMIUL  I
BOSOC ANDREI-BOGDAN 100 puncte
GEANTA GEORGE-SEBASTIAN 100 puncte
BURDEANU BIANCA-GABRIELA 95 puncte
GHEORGHE-SORESCU BOGDAN 95 puncte
MARINESCU VALENTIN-MIHAI 95 puncte
MOHAMED RAYAN-OCTAVIAN 95 puncte
SIMA ELENA-ALEXANDRA 95 puncte
SOCOLESCU RAZVAN-IOAN 95 puncte
TIBRIAN ELENA-ANA-MARIA 95 puncte

PREMIUL  II
ANDREESCU ANA-MARIA 90 puncte
BRATU VLAD 90 puncte
MATEICA LUOANA-MARIA 90 puncte
POPA ANDREI-MARIUS 90 puncte
POPA GABRIEL-ALEXANDRU 90 puncte
TANASESCU SONIA-IOANA 90 puncte
ZAMFIR RALUCA-ANDREEA 90 puncte
CIRSTEA MIHAIL-MAXIMILIAN 85 puncte
VOICULESCU MARIA-ALEXANDRA 85 puncte