REZULTATE FINALE LA OLIMPIADA NATIONALĂ DE ISTORIE  
                               ETAPA LOCALĂ, din 20.01.2018         
               
Nr.crt Numele si prenumele Clasa Unitatea de învățământ Profesoresor cooordonator   Nota finala Observatii
               
1 Rîpeanu Mihai aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Ion Pillat”Pitești Ulmeanu Nina   9.45 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
2 Eniță Andreea aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea cel Bătrân”Pitesti Ștefănescu Elena   9.4 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
3 Raicu D. Bianca Elena aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Nicolae Bălcescu”Pitesti Dinu Magdalena   9.1 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
4 Marin Bogdan  aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Ion Pillat”Pitești Ulmeanu Nina   8.95 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
5 Brănescu I.B. Ana-Maria aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Nicolae Simonide”Pitești Ștefan Ion   8.8 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
6 Cercelaru Florin Cristian aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   8.8 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
7 Peleașe Naomi aVIII-a Scoala Gimnazială,,Marin Preda”Pitești Brebuleț Aurora   8.7 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
8 Armencescu George Dănuț aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   8.55 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
9 Radu Teodora aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Ion Pillat”Pitești Ulmeanu Nina   8.5 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
10 Tabacu T. L. Petru aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Nicolae Simonide”Pitești Ștefan Ion   8.5 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
11 Vlăsceanu Cosmina Filoteea aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Mihai Eminescu”Pitești Florea Olimpia   8.3 MENTIUNE
12 Manea Ștefan aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Ion Pillat”Pitești Ulmeanu Nina   8.25 MENTIUNE
13 Toader C. Constantin Robert aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Negru Vodă”Pitești Botescu Gabriela   8.15 MENTIUNE
14 Sătîrbașa L. Delia aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Nicolae Simonide”Pitești Ștefan Ion   7.95  
15 Geantă AG Alina Maria aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Iordache Păcescu”Coșești Nedelcu Maricica Emanuela   7.7  
16 Bran Alexandru Nicolae aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Nicolae Crețulescu”Leordeni Tătaru Valentin   7.55  
17 Tudor Emilia Andreea aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   7.25  
18 Voicu I. Andreea Florina aVIII-a Scoala Gimnazială  Beleți Negrești Stoica Nicolae   7.25  
19 Ilinca CN Robert Gabriel aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Iordache Păcescu”Coșești Nedelcu Maricica Emanuela   6.55  
20 Ghișerel Alexandru aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea cel Bătrân”Pitesti Ștefănescu Elena   6.2  
21 Antone Ioana Alexia aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea cel Bătrân”Pitesti Ștefănescu Elena   6.1  
22 Oanță George Adrian aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   5.8  
23 Albu Ionela Natalia aVIII-a Scoala Gimnazială,,Ilie Stoenescu ”Boțești Ștefănescu Elena   5.8  
24 Bunescu Cristina Andreea aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   5.75  
25 Prunescu Luca Alexandru aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Mircea Eliade”Pitești Marica Iulian   5.7  
26 Vaculenco Maxim aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea cel Bătrân”Pitesti Ștefănescu Elena   5.7  
27 Mihancea Vlad aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea cel Bătrân”Pitesti Ștefănescu Elena   5.35  
28 Constantinescu V. Victorița Mihaela aVIII-a Scoala Gimnazială  Beleți Negrești Stoica Nicolae   5.15  
29 Tudora Cătălin Răzvan  aVIII-a Scoala Gimnazială,,Ilie Stoenescu ”Boțești Ștefănescu Elena   4.9  
30 Miu Andreea Lavinia aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   4.6  
31 Duță Andreea aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea cel Bătrân”Pitesti Badea Nicoleta   ABSENT  
32 Andrioaie Iulia aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea cel Bătrân”Pitesti Badea Nicoleta   ABSENT  
33 Dascălu Alina Ioana aVIII-a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel   ABSENT  
34 Ghica Ana Maria aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   ABSENT  
35 Ghiță Maria Alexandra aVIII-a Scoala Gimnazială,,Mircea Eliade”Pitesti Marica Iulian   ABSENT  
36 Marin M. Ovidiu Gabriel aVIII-a Scoala Gimnazială  Beleți Negrești Stoica Nicolae   ABSENT  
37 Mazilu P. Ștefan aVIII-a Scoala Gimnazială ,,Nicolae Simonide”Pitești Ștefan Ion   ABSENT  
38 Popescu Maria Alexandra aVIII-a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel   ABSENT  

 

      REZULTATE LA OLIMPIADA NATIONALĂ DE ISTORIE   
                 
                               ETAPA LOCALĂ, din    20.01.2018          
Nr.crt Numele si prenumele Clasa Unitatea de învățământ Profesor cooordonator     Nota finala Observatii
                 
1 Popescu Silvia a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     8.65 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
2 Nicolau Andra a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     7.95  
3 Șerban-Barbu D. Ioana  a IX-a Colegiul Național,,Zinca Golescu”Pitești Burcea Iuliana     7.95  
4 Craiu Ioana  a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     7.45  
5 Iliescu Laura  a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     7.25  
6 Manea Dorin a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     7.25  
7 Popescu Bianca Evelin a IX-a Liceul Tehnologic  Costești Dragut Violeta     6.90  
8 Bentia Anda a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     6.75  
9 Mocanu S. Andreea Ioana a IX-a Liceul Teoretic  Costești Diaconescu Eugeniu     6.75  
10 Vidroiu Cristina a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     6.70  
11 Melente Andreea a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     6.60  
12 Logel Casiana a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     6.55  
13 Gheacu Elena a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     6.40  
14 Popa M. Alin Mihăță a IX-a Liceul de Artă ,,Dinu Lipatti”Pitești Drugău Viorel     6.15  
15 Bratu Sara  a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     6.10  
16 Giban Elena Bianca a IX-a Colegiul Național ,,Alexandru Odobescu”Pitești Dogioiu Ion     4.75  
17 David Luca  a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     4.25  
18 Dumitru Andrei a IX-a Colegiul Tehnic ,,Costin D. Nenițescu”Pitești Tănase Daniela Ileana     4.25  
19 Rizea F. Maria Mădălina a IX-a Colegiul Național,,Zinca Golescu”Pitești Burcea Iuliana     ABSENT  
20 Bocu Andrei Leonard a IX-a Colegiul  Tehnic ,,Armand Călinescu”Pitești Gugiu Cornel     ABSENT  
21 Brînzea Andreea Elena a IX-a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel     ABSENT  
22 Cârstea C. Denisa Florentina a IX-a Colegiul Național,,Zinca Golescu”Pitești Burcea Iuliana     ABSENT  
23 Cercel Ana-Maria a IX-a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel     ABSENT  
24 Hăbuc I. Corina a IX-a Colegiul Național,,Zinca Golescu”Pitești Burcea Iuliana     ABSENT  
25 Iordache Elena Georgiana a IX-a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel     ABSENT  
26 Istvan Alexandra Georgiana a IX-a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel     ABSENT  
27 Mituț M. Ana-Maria a IX-a Colegiul Național,,Zinca Golescu”Pitești Burcea Iuliana     ABSENT  
28 Petrian C. Elena Andreea a IX-a Colegiul Național,,Zinca Golescu”Pitești Burcea Iuliana     ABSENT  
29 Preoteșescu Elena Andreea a IX-a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel     ABSENT  
30 Rareș Nistor a IX-a Colegiul Național,,Ion C. Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     ABSENT  
31 Tănase A. Natalia Ștefania  a IX-a Colegiul Național,,Zinca Golescu”Pitești Burcea Iuliana     ABSENT  
    REZULTATE FINALE LA OLIMPIADA NATIONALĂ DE ISTORIE 
                               ETAPA LOCALĂ ,din 20.01.2018         
Nr.crt Numele si prenumele Clasa Unitatea de învățământ Profesor cooordonator   Nota finala Observatii
1 Smărăndescu  Ioana a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Didiță Paul   9.75 PREMIUL I / calificat etapa judeteana
2 Manda Iulia a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Didiță Paul   9.65 PREMIUL I / calificat etapa judeteana
3 Anastasiu C. Anamaria-Ruxandra a X a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Scarlat Valentin   9.6 PREMIUL I / calificat etapa judeteana
4 Iordănescu F. Cristina a X a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Scarlat Valentin   9.6 PREMIUL I / calificat etapa judeteana
5 Breazu C.S. Teodora a X a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Scarlat Valentin   9 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
6 Șerbănescu Cătălina  a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Didiță Paul   8.75 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
7 Michel E. Emilia Georgiana  a X a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Scarlat Valentin   8.65 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
8 Petre G. Sara Ștefania a X a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu ”Mioveni Crețu Daniela   8.3 MENTIUNE
9 Căpraru Ioana a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Olărescu  Lavinia   8.25 MENTIUNE
10 Duțu C. Marian Cătălin a X a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu ”Mioveni Crețu Daniela   8.15 MENTIUNE
11 Aborșoaiei Cristina Daniela a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Vărășcanu Constantin   7.75  
12 Chivu D. Marius Andrei a X a Liceul Teoretic  Costești Dincă Mariana Carmen   7.75  
13 Ciocan A. Cristiana Teodora a X a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Scarlat Valentin   7.75  
14 Stanciu S. Ionuț Marius  a X a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu ”Mioveni Crețu Daniela   7.5  
15 Ștefan Ștefania Elena a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Dogioiu Luminița   7.5  
16 Costache  Alexandra Gabriela a X a Colegiul National ,,Alexandru Odobescu”Pitești Dumitrescu Claudiu   7.2  
17 Dobre Larisa a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Olărescu  Lavinia   6.75  
18 Moise I. Alexandra Maria a X a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Scarlat Valentin   6.75  
19 Tudose George a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Olărescu  Lavinia   5.25  
20 Radu V.C. Andrei Pavel a X a Colegiul Economic ,,Maria Teiuleanu”Pitești Păroșanu I. Ioan Liviu   5  
21 Arsene Maria Magdalena  a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Vărășcanu Constantin   4.2  
22 Pleșoiu Andrei a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Olărescu  Lavinia   3.4  
23 Dinescu Ionuț  a X a Colegiul Tehnic ,,Costin D. Nenițescu”Pitești Ghena Georgeta   3  
24 Barbu Delia Ionela a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica   ABSENT  
25 Chira Alexandru a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Dogioiu Luminița   ABSENT  
26 Cîrstea Casian a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Didiță Paul   ABSENT  
27 Corbu Oana Gabriela a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Viorica Brebeanu   ABSENT  
28 Diaconu Bianca Maria a X a Liceul Teoretic ,,Ion Mihalache”Topoloveni Serafimescu Ion Daniel   ABSENT  
29 Din Elena Adina a X a Colegiul Național ,,Ion C. Brătianu”Pitești Vărășcanu Constantin   ABSENT  
30 Matei George Vlad a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Dogioiu Luminița   ABSENT  
31 Neagoe Marian a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Dogioiu Luminița   ABSENT  
32 Negulescu Monica a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica   ABSENT  
33 Popa Claudia Maria a X a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica   ABSENT  
  REZULTATELE ELEVILOR PARTICIPANTI LA OLIMPIADA NATIONALĂ DE ISTORIE   
                             ETAPA LOCALĂ, din 20.01.2018           
                 
Nr.crt Numele si prenumele Clasa Unitatea de învățământ Profesoresor cooordonator     Nota finala Observatii
1 Dobre Evelina Andrada a XI-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     9.8 PREMIUL I / calificat etapa judeteana
2 Dincă Adelina Elena a XI-a Colegiul Național ,,A. Odobescu”Pitești Dogioiu Ion     9 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
3 Stoica Victor Mihail  a XI-a Colegiul Național ,,A. Odobescu”Pitești Dogioiu Ion     8.9 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
4 Savu Marina a XI-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Dogioiu Luminița     8.75 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
5 Neacșu Cristina a XI-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Olteanu Mihaela     8.3 MENTIUNE
6 Dănălache Alexandra Mădălina a XI-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica     7.3  
7 Oleinic Liliana a XI-a Colegiul Tehnic,,Dimitrie Dima”Pitești  Matei Magdalena     7.2  
8 Gavrilă Roxana a XI-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica     6.75  
9 Bărbieru Bucura Ana-Maria a XI-a Colegiul Național ,,A. Odobescu”Pitești Chiță Narcis     ABSENT  
10 Dobre Andreea a XI-a Colegiul Tehnic,,Dimitrie Dima”Pitești  Matei Magdalena     ABSENT  
11 Dumitru Germin a XI-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica     ABSENT  
12 Gherghina D. Rodica Nicoleta a XI-a Liceul Teoretic Costești Diaconescu Eugeniu     ABSENT  
13 Pană Gabriela a XI-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica     ABSENT  
14 Pană Ioana a XI-a Colegiul Național ,,A. Odobescu”Pitești Chiță Narcis     ABSENT  
15 Pătru Denisa a XI-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica     ABSENT  
16 Popa Andreea a XI-a Liceul Teoretic Costești Diaconescu Eugeniu     ABSENT  
17 Radu I. Denisa Ionica a XI-a Liceul Teoretic Costești Diaconescu Eugeniu     ABSENT  
18 Udrescu Maria a XI-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Brebeanu Viorica     ABSENT  
    REZULTATELE ELEVILOR PARTICIPANTI LA OLIMPIADA NATIONALĂ DE ISTORIE 
                 
Nr.crt Numele si prenumele Clasa Unitatea de învățământ Profesor cooordonator     Notă finală Observatii
1 Anghelina Diana a XII-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Didiță Paul     9.30 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
2 Ștefan  Andrei a XII-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Didiță Paul     9.05 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
3 Ciucă C. Ana Maria Laura a XII-a Liceul Teoretic ,,Ion  Mihalache” Topoloveni Scarlat Valentin     9.00 PREMIUL II / calificat etapa judeteana
4 Ghiță Narcis a XII-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Olărescu Lavinia     8.70 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
5 Nițu Maria a XII-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Olărescu Lavinia     8.65 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
6 Cârstea M.Elena  Adriana a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”Mioveni Dragomir Maria     8.55 PREMIUL III / calificat etapa judeteana
7 Ilinca I. Ionela Nicoleta a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”Mioveni Dragomir Maria     8.45 MENTIUNE
8 Polexe Ioan  a XII-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Didiță Paul     8.45 MENTIUNE
9 Bălășescu P. Elena  Mădălina a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu” Mioveni Dragomir Maria     8.35 MENTIUNE
10 Călin R. Elena Raluca a XII-a Liceul Teoretic ,,Ion  Mihalache” Topoloveni Scarlat Valentin     8.30 MENTIUNE
11 Rusu N. Elena Amalia  a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”Mioveni Dragomir Maria     8.25 MENTIUNE
12 Ratea Marian a XII-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Olărescu Lavinia     8.15 MENTIUNE
13 Muscaliu Bianca a XII-a Colegiul Național ,,I.C.Brătianu”Pitești Olărescu Lavinia     8.10 MENTIUNE
14 Colea A. Monica a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”Mioveni Dragomir Maria     7.95  
15 Duicu A. Alina Gabriela a XII-a Liceul Teoretic ,,Ion  Mihalache” Topoloveni Scarlat Valentin     7.05  
16 Pătrașcu Ionuț a XII-a Colegiul Tehnic ,,Costin D. Nenițescu”Pitești Tănase Daniela  Ileana     5.55  
17 Stoe N. Robert Gabriel a XII-a Liceul Teoretic ,,Ion  Mihalache” Topoloveni Scarlat Valentin     5.15  
18 Ciontoiu N. Ana  a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”Mioveni Crețu Daniela     ABSENT  
19 Cintoiu N. Emilia a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu” Mioveni Crețu Daniela     ABSENT  
20 Luciu Amalia a XII-a Colegiul Național ,,Zinca Golescu”Pitești Cîrjan Marius     ABSENT  
21 Neacșu M.C. Nicoleta Raluca a XII-a Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu”Mioveni Dragomir Maria     ABSENT  
22 Radu V. Andrei Valentin a XII-a Colegiul Teoretic Costești Dincă Mariana Carmen     ABSENT  

Rezultate finale la Olimpiada Națională de Ştiinţe Socio-Umane

etapa locală, din 20.01.2018

Cultură civică

Pitești

 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevilor/echipaj

Clasa

Unitatea de învățământ

Nota obtinuta

Observatii

  1.  

Mancaș Ioana-Mădălina

Mancaș Maria Alexandra

a VII-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești

10

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Botescu P. Sabina-Ioana

Oneață S. Sorina Cristina-Maria

a VII-a

Școala Gimnazială “Negru Vodă” Pitești

9,00

PREMIUL II / calificat etapa judeteana

  1.  

Niță Ofelia

Gelcă Bianca

a VII-a

Școala Gimnazială “Vintilă Brătianu” Ștefănești

8,45

MENTIUNE

  1.  

Bratu F. Alexandru Daniel

Roșioru I. Mihai-Bogdan

a VII-a

Școala Gimnazială “Negru Vodă” Pitești

8,25

MENTIUNE

  1.  

Baboi Dariana

Jianu Dariana

a VII-a

Școala Gimnazială “Vintilă Brătianu” Ștefănești

8,00

MENTIUNE

  1.  

Panait Alexia

Georgescu Andreea

a VII-a

Școala Gimnazială “Vintilă Brătianu” Ștefănești

7,65

 

  1.  

Dinuță Ioana Ruxandra

Baciu Diana

a VII-a

a VIII-a

Liceul Teoretic “Ion Mihalache ”Topoloveni

ABSENT

 

  1.  

Jianu Alexandra

Nistor Daria

a VII-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești

ABSENT

 

 

Rezultate finale la Olimpiada Națională de Ştiinţe Socio-Umane

etapa locală, din 20.01.2018

Educație civică

PITEȘTI

 

Nr. crt.

Numele și prenumele elevilor/echipaj

Clasa

Unitatea de învățământ

Nota obtinuta

Observatii

  1.  

Iordache Alexia

Fudulu Isabela

a IV-a

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

10

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Mirea A.V. Daria Maria Bogos C.I. Ioana Iunia

a IV-a

Școala Gimnazială ”Ion Minulescu” Pitești

10

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Trache Teodora

Berechet Alexandru

a IV-a

Scoala Gimnaziala „I.L.Caragiale” Pitesti

10

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Cirstea Sara

Cristian Miruna

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Alexandru Davila” Pitesti

9,80

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Model Laura

Neaga Maria

a IV-a

Scoala Gimnaziala „I.L.Caragiale” Pitesti

9,60

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Costea Raluca

Burlacu Silvia

a IV-a

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

9,50

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Gicaru S. Luca Ștefan    Dinescu G. Daria Georgiana

a IV-a

Școala Gimnazială ”Ion Minulescu” Pitești

9,50

PREMIUL I / calificat etapa judeteana

  1.  

Petrăchescu Raluca

Tudorescu Afroditi

a IV-a

Școala Gimnazială ,,George Topârceanu”Mioveni

9,35

PREMIUL II / calificat etapa judeteana

  1.  

Teodose Cristrina

Marinescu Raluca

a IV-a

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

9,15

PREMIUL II / calificat etapa judeteana

  1.  

Gherghina A. Sarah-Alexia

Popa I. Daria

a IV-a

Școala Gimnazială “NicolaeSimonide” Pitești

9,00

PREMIUL II / calificat etapa judeteana

  1.  

Lupu C. Ioana Alexandra     Duțulescu E.I. Andra Gabriela

a IV-a

Școala Gimnazială ”Ion Minulescu” Pitești

9,00

PREMIUL II / calificat etapa judeteana

  1.  

Arman Victoria

Buga I.M. Anastasia

a IV-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

8,85

PREMIUL III / calificat etapa judeteana

  1.  

Constantinescu PA Cezara Elena

Comănescu I.I. Albert-Andrei

a IV-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

8,80

PREMIUL III / calificat etapa judeteana

  1.  

Țițirigă Maria

Fetrat Fatema

a IV-a

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

8,80

PREMIUL III / calificat etapa judeteana

  1.  

Pupăză Maria

Toma-Voiculescu Adela

a IV-a

Școala Gimnazială ”Vintilă Brătianu” Ștefănești

8,50

PREMIUL III / calificat etapa judeteana

  1.  

Nechita Adela

Nechita Sara

a III-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești

8,20

MENTIUNE

  1.  

Barsan Ana

Bostinaru Delia

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Alexandru Davila” Pitesti

8,15

MENTIUNE

  1.  

Călinescu Helmia

Tănăsoiu Raisa

a IV-a

Școala Gimnazială ”Vintilă Brătianu” Ștefănești

8,00

MENTIUNE

  1.  

Ducan Cristiana

Gârtan Denisa

a IV-a

Școala Gimnazială ,,George Topârceanu”Mioveni

8,00

MENTIUNE

  1.  

Paun Iarina

Blaguta Mara

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Ion Pillat”

7,80

 

  1.  

Khater Anthony

Bejenariu Andy

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Ion Pillat”

7,60

 

  1.  

Păun M. Maria-Alexandra

Stanciu I. Sara

a IV-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești

7,55

 

  1.  

Nicolescu Alexia

Epure Malina

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Alexandru Davila” Pitesti

7,30

 

  1.  

Teodorescu Ana-
Maria

Bănuță Ruxandra

a IV-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești

7,15

 

  1.  

Ciobanu Letiția

Petrescu Meda

a IV-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești

7,10

 

  1.  

Florea Ștefania

Catanea Andrei

a III-a

Școala Gimnazială “MirceacelBătrân” Pitești

7,10

 

  1.  

Nica Eva

Prodan Andrei

a III-a

Școala Gimnazială “MirceacelBătrân” Pitești

7,10

 

  1.  

Mihai MM Lavinia-Ioana

Dan M. Maria

a IV-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești

6,90

 

  1.  

Sandu Alexandra

Ghiță Andra

a IV-a

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

6,80

 

  1.  

Mincu Rebeca

Cherciu Ariana

a III-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Piteștii

6,70

 

  1.  

Preda C. Ademina

Bădescu CM Elena

a IV-a

Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Pitești

6,70

 

  1.  

Cristescu A. Matei

Guță C. Teodora

a III-a

Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Pitești

6,60

 

  1.  

Melente Nicoleta

Ioniță Christiana

a IV-a

Școala Gimnazială ,,George Topârceanu” Mioveni

6,60

 

  1.  

Pop Eva

Popescu Evelina

a IV-a

Școala Gimnazială “MirceacelBătrân” Pitești

6,60

 

  1.  

Predescu CD Ștefania

Sfetcu-Nicolescu M. Riana-Elena

a III-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

6,60

 

  1.  

Pascu B. Maya

Frîncu L. Ariana

a III-a

Școala Gimnazială “Tudor Arghezi” Pitești

6,50

 

  1.  

Rujan Otilia

Soroiu Alexandra

a IV-a

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

6,50

 

  1.  

Calota Raisa

Oprea Evelyne

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Ion Pillat”

6,40

 

  1.  

Andrei Geanina

Gheorghe Anelis

a IV-a

Școala Gimnazială “MirceacelBătrân” Pitești

6,30

 

  1.  

Ghiță Maria

Mercea Ana-Maria

a IV-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești

6,20

 

  1.  

Căpătaru V. Raluca-Ștefania

Florian G. Valentina-Roberta

a III-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești-structură Școala Gimnazială nr. 2

6,10

 

  1.  

Popa SD Ștefan-Gabriel

Iordache C. Larisa

a IV-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești

6,10

 

  1.  

Porojan G.I. Ioana-Ștefania

Sora G.E. Amalia-Nicole

a IV-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești

6,00

 

  1.  

Ion Valentina

Jumatate Bianca

a IV-a

Scoala Gimnaziala „George Toparceanu” Mioveni

6,00

 

  1.  

Popescu Yara

Mihaescu Bianca

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Ion Pillat”

6,00

 

  1.  

Manole I.A. Alexia-Maria

Buru Ecaterina

a IV-a

Școala Gimnazială “Tudor Arghezi” Pitești

5,90

 

  1.  

Ciomîrtan Gabriela

Stoica Ana Maria

a III-a

Școala Gimnazială ”Vintilă Brătianu” Ștefănești

5,80

 

  1.  

Enăștăsescu C.F. Theodora-Maria

Vlasie C.F. Tudor-Nicolai

a III-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești-structură Școala Gimnazială nr. 2

5,70

 

  1.  

Gorgoi Teodora

Jucălea Teodora

a III-a

Școala Gimnazială ”Vintilă Brătianu” Ștefănești

5,70

 

  1.  

Barbu Vanessa

Irimia Ana Maria

a III-a

Școala Gimnazială “MirceacelBătrân” Pitești

5,50

 

  1.  

Neacsu Maria

Stănescu Simina

a IV-a

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

5,50

 

  1.  

Stoenică B.A. Diana

Niculae F.I. Costin

a III-a

Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Pitești

5,50

 

  1.  

Mazilu L. Andreea-Teodora

Udrea IS Otilia-Ștefania

a IV-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești

5,40

 

  1.  

Nicolae M. Maia-Maria

Bădilă C. Luca

a III-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

5,10

 

  1.  

Udriste Elena

Ogoreanu Alexia

a IV-a

Scoala Gimnaziala „George Toparceanu” Mioveni

5,10

 

  1.  

Iliescu Rares

Stroiuleasa David

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Alexandru Davila” Pitesti

5,10

 

  1.  

Berechet R.S. Andreea-Antonia

Slăvitescu A.G. Andrada-Bianca

a IV-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

5,00

 

  1.  

Calotă DM David

Stan M. Eveline

a III-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

5,00

 

  1.  

Iordan Diana

Dionisie Clara

a IV-a

Școala Gimnazială “Marin Preda” Pitești

5,00

 

  1.  

Trașcă - Dincă Adelina

Stancu Cristian

a III-a

Școala Gimnazială ,,George Topârceanu”Mioveni

5,00

 

  1.  

Vlădulescu R.D. Rafael-Ionuț

Naidin T. Claudiu-Teodor

a III-a

Școala Gimnazială “Tudor Arghezi” Pitești

5,00

 

  1.  

Vlăsceanu MG Raul

Bacșis-Nicolescu M. Maya-Elena

a IV-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești

5,00

 

  1.  

Paraschiva Daria

Pavel Andrada

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Alexandru Davila” Pitesti

5,00

 

  1.  

Zaharia Flavia

Burcea Andreea

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Ion Pillat”

5,00

 

  1.  

Visan Gabriel

Florea Darius

a IV-a

Scoala Gimnaziala „Ion Pillat”

5,00

 

  1.  

Duna Maria

Dumitrache Elisa

a IV-a

Scoala Gimnaziala „I.L.Caragiale” Pitesti

5,00

 

  1.  

Berechet C.V. Miruna

Voiculescu F.V. Adina

a IV-a

Școala Gimnazială ”Tudor Vladimirescu” Pitești-structură Școala Gimnazială nr. 2

ABSENT

 

  1.  

Ionescu NL Iris-Ștefania

Gheorghe G. Alessia-Gabriela

a IV-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

ABSENT

 

  1.  

Ivan TF Ioana-Alexandra

Nicolae GI Evelina-Teodora

a IV-a

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Pitești

ABSENT

 

  1.  

Mihalcea F. Andra

Durigu Ș. Daria

a IV-a

Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Pitești

ABSENT

 

  1.  

Surdu F.M. Bianca-Maria

Rada D. Alexia-Daniela

a IV-a

Școala Gimnazială “Tudor Arghezi” Pitești

ABSENT